- Підлога
- Масивна дошка
100% Співробітників у салонах працюють із сертифікатами вакцинації від COVID-19
Масивна дошка
Сортувати
У даній категорії немає товарів
Масивна дошка - чи варто того
Підлог багато, а масивна дошка одна. Не в тому сенсі, що вона всього одна, а в тому, що таких підлогових покриттів більше немає. Це дерево, як воно є, без всяких хайпових технологій і тисячі верств. Тільки деревина, нічого більше. І якщо зайти в будинок, в якому лежить масивна підлога, то все стає зрозуміло - малюнок і запах створюють неповторну атмосферу. Ми, магазин підлогових покриттів в Україні , зараз будемо розповідати про все, що ми знаємо про це підлогове покриття. Але спочатку хочеться сказати, що задоволення це недешеве. Хоча, Ви ж уже подивилися всі ціни над цим текстом.
Масивна дошка: яка буває
Тут все просто: різні дерева - різна масивна дошка. Від цього багато що залежить - текстура, колір і інші зовнішні особливості. Але є основні види, все зараз перерахуємо:
- Дуб. Дуже популярний варіант. Майже 50% всіх, хто хоче купити масивну дошку для підлоги в Києві, вибирають саме деревину дуба. Все тому, що це надійно, легко в обробці та красиво. У складі дерева є синильна кислота, а тому дуб захищений від гниття і комах. Виглядає дуже класно, кольори від світлого коричневого і до темного бурого.
- Горіх. Таку деревину використовують для виробництва меблів, але підлогу теж роблять. Хоч і виходить дорожче, ніж дуб. І деревина більш тендітна і легше ушкоджується, але зате виглядає просто разюче.
- Ясень. Це вибір для світлих кімнат, адже масивна дошка з ясена саме така. Деревина міцна, стійка до гниття і деформацій. Але ось сушку його потрібно провести правильно, адже при найменших помилках можна отримати тріщини.
- Тік. Добре витримує перепади температур, оскільки дерева тика ростуть на Сході. Міцність ідеальна. Стійка ця деревина і до вологи, а тому якщо для вас в підлоговому покритті найважливіше ціна, масивна дошка з тик не для вас.
- Модрина. Дуже популярний тип масивної дошки, оскільки у неї хороші експлуатаційні характеристики та непогані декоративні. Водо- і вогнестійкість теж притаманні модрині. У парі з доступністю - відмінний варіант.
- Клен. Твердість - ось головна перевага такої деревини. Ще масивна дошка практично не стирається, продовжуючи й без того неймовірну довговічність такого підлогового покриття. Але мінус теж є - боязнь вологи.
- Мербау. Вважається, що цей матеріал максимально стійкий до вологи і неймовірно твердий. Так що масивну дошку з такої деревини кладуть навіть в ванних. Для будинку теж відмінний варіант.
Начебто все. Але не деревиною однією, так би мовити. Є ще багато різних факторів, які не можна випускати з виду. Так-так, хто сказав, що купити масивну дошку - це легко?
Масивна дошка: селекція
Це поняття містить який колір, розмір і зовнішній вигляд буде у такого підлогового покриття, як масивна дошка. Спочатку це може відрізнятися як саме провели розпил дерева. Є кілька видів:
- радіальний;
- рустікал;
- тангенціальний.
Так, не лякайтеся незрозумілим словам, зараз все пояснимо. Перший вид - це коли деревину відокремлюють по центру, а тому вона стає однорідною, правильною.
При тангенціальному все навпаки - далі від середини, так що там текстура більш насичена, видно різного роду сучки. Така масивна дошка (Київ) для підлоги симпатичніше виглядає, але менше стійка до вологи та температури.
Рустікал - змішаний вид. Там є і той, і той малюнок.
З цим розібралися, але є ще один параметр - вид селекції. Залежить від виробника:
- Радиал. Рівномірні та гладкі дошки, непомітні малюнки з поздовжніми лініями.
- Селект. Дошки за кольором і текстурою різні, бувають серцевинні промені. Але сучків немає.
- Натур. Сучки до 2 міліметрів, трохи відрізняються за кольором, але зовсім трохи.
- Рустик. Різні за кольором ділянки, дрібні сучки, найдешевший варіант.
Масивна дошка: покриття
Що ж, купити масивну дошку - це далеко не те ж саме, що ламінат. Після установки потрібне циклювання, шліфування і покриття. Ось про останній і піде мова, адже якщо з першими двома пунктами все зрозуміло, то тут вас зустріне варіативність. Покривати дошку можна лаком або маслом. У кожного варіанту є як плюси, так і мінуси.
Якщо покривати маслом, то в приміщенні буде неповторна атмосфера натуральності. Це навіть в тексті не передати, настільки це приголомшливо. Масло дозволяє дереву дихати, а тому при вологому прибиранні в будинку буде стійкий запах деревини. В цьому і головна проблема. Масло не дозволяє забезпечити належний зовнішній вигляд надовго, оскільки будь- яку краплю жиру неможливо вивести. А за цим слід шліфування щороку - на таке не завжди знаходяться ресурси та час.
А ось якщо покрити лаком, то масивна дошка (Харків) буде аж блищати. Якщо пройтися вологою ганчіркою, підлога ще більше сяє і виглядає ідеально. Така підлога, до речі, практично не боїться пролитої рідини (або жиру), але ось подряпини залишаються просто відмінно. Тому рухати меблі потрібно дуже акуратно.
Масивна дошка: висновки
«Так це виходить, що масивна дошка (купити Київ) - це так собі?» - запитаєте Ви. Ні. Нехай стоїть вона багато, встановлювати її складно, а в експлуатації вона дуже примхлива, але це ідеальний варіант для будинку. Без перебільшень. Служити таке підлогове покриття буде десятиліттями, навіть кільком поколінням. І щоб відновити зовнішній вигляд досить провести шліфування і все знову ідеально. А ще в будинку створюється неповторний затишок і комфорт.
Щоб купити масивну дошку (Київ) в інтернет-магазині «Підлоги та двері», то нічого особливо й робити не потрібно. Залишайте заявку, ми передзвонимо, а там вже домовимося про все на світі. Так що, чекаємо. Красивих підлог Вам!