Ламінат

Сортувати

Ламінат: розбираємо по поличках

Дивна назва для статті про ламінат - скажете Ви. Можливо, що так і є, але ми все одно почнемо (і безумовно закінчимо) розповідати про це підлогове покриття. Ми, магазин «Підлоги та Двері» , розповімо Вам все про те, як вибрати й купити ламінат (в Україні). Так що налаштовуйтесь на потрібний лад і вперед, дізнаватися багато нового.

Що таке ламінат?

Деякі думають, що ламінат - це такий вид паркету. Насправді, це не зовсім так. Точніше, зовсім не так. Придумали і розробили його, як одну з доступних і функціональних альтернатив. Він теж робиться з натурального дерева, але не з цілісних дощок, а з пресованої тирси. На вигляд дуже схожий на паркет, хоч відрізнити його досить легко. І ось відразу дві причини купити ламінат - низька ціна і схожість з паркетом (оскільки сучасні технології дозволяють нанести малюнок, який дуже точно передає зовнішній вигляд будь-якого сорту деревини).

Ламінат і його структура

Щоб зрозуміти що таке ламінат, потрібно розібратися у всіх його шарах. А їх досить багато. Навіть якщо переводити саме це слово з латини, то буде «шаруватий». Але давайте за порядком:

  1. Прозорий верхній. Потрібен для того, щоб захищати та оберігати покриття. Це завдяки йому ламінат стійкий до пошкоджень і різного роду навантажень. До речі, тут теж може бути відразу кілька шарів, але все залежить від класу. Чим товще саме цей, тим довговічніше та зносостійкіше буде підлога.
  2. Декоративний. Той шар, на який ми будемо дивитися крізь прозорість верхнього. Зазвичай, він виконаний в якості паперу, на якій завдано потрібний малюнок. Тут вже все обмежується лише уявою виробника.
  3. Основа. Цей шар складається з деревинно-волокнистої плити. Він складається з дрібних фракцій деревини. Залежно від того, який ламінат на підлогу Ви вибрали, тут буде ДСП або ДВП. З'єднують її різними смолами, пресують. Від товщини та міцності цього шару залежить надійність всієї покрівлі, він один з найважливіших.
  4. Стабілізація. Знизу розміщують картонний або пластиковий шар (іноді з меламіну плівки). Він потрібен для додання вологостійкості та стійкості всьому підлоговому покриттю, а ще тепло- та шумоізолюючі.

Взагалі вся інформація вище не дуже потрібна, щоб купити ламінат (в Києві) і знати, що це гарне і надійне покриття. Але краще знати більше, ніж менше. Та й перед друзями можна козирнути знаннями. Загалом, користь від цієї інформації в будь-якому випадку повинна бути. Ми сподіваємося.

Ламінат: в чому плюси

Ну з перерахованих вище шарів вже можна зрозуміти в чому ж такий хороший ламінат, але давайте розпишімо докладніше. Адже Ви ж не дарма вбивали в гугл «ламінат купити України» або як Ви там потрапили на наш сайт. Загалом, до справи:

  1. Зносостійкість. Навантаження, тиск, удари та скребки - ламінат (Київ) легко це все переносить. Всякі наслідки всього цього залишаються насилу - в тому сенсі, що потрібно дуже постаратися, щоб вони залишилися. Особливо тут добре з ударостійкістю, оскільки щільність у ламінату дуже висока.
  2. Відсутність скрипів. Навіть якщо перепади статі 2 мм, підлога все одно не буде скрипіти. Все через замкової системи збирання та нижнього шару.
  3. Велика різноманітність. Оскільки на другому паперовому шарі можна намалювати майже що завгодно, виробники створюють дуже багато різних цікавих дизайнів. Тому якщо Ви вже зневірилися і не можете знайти покриття підлоги під себе, то ламінат (Харків) точно для вас.
  4. Демонтаж. Ви зараз не зрозуміли чому це плюс? А все просто - якщо одну досочку пошкодили, то її можна прибрати і просто поставити нову. Незважаючи на те, що на ламінат ціна і так не дуже висока, це перевага теж економить гроші, адже не потрібно перестилати всю підлогу.
  5. Непогана довговічність. 10 років точно можна гарантувати, якщо укладав професіонал. Цілком може і довше прослужити. Одна клієнтка ще у 2008 вирішила купити ламінат в Харкові у нас, недавно приходила за парою досочек, але в цілому підлога зберіглася просто відмінно.
  6. Простота догляду. З паркетом часто багато різних проблем - його потрібно шліфувати раз в пару років і всяке таке, тут же вистачає звичайного вологого прибирання. Але тільки не дуже вологого, щоб всередину не потрапляла вода. Хоч і сучасні моделі можуть бути навіть вологостійкими. Водостійкий ламінат також представлений в нашому каталозі на сайті.
  7. Ціна. Це один з найважливіших плюсів. Таке підлогове покриття набагато дешевше багатьох інших, але виглядає не гірше. І за характеристиками теж не гірше. А для багатьох наших земляків при виборі статі важлива саме на ламінат ціна - Україна і її жителі відрізняються ощадливістю і грамотним розподілом ресурсів.

А чи має ламінат мінуси

Звичайно, будь-яке покриття, і навіть ламінат, мають свої недоліки. Хоч всі переваги їх нівелюють, але не розповісти про негативну сторону ми не можемо. А ти Ви просто скажете, що ми некомпетентні та просто намагаємося Вам щось «втюхати». А оскільки це не в наших правилах, то трішки пройдемося по мінусах.

Один із вагомих недоліків - чутливість до води. Хоча при грамотному укладанні та правильному виборі цього не буде, але все ж при тривалому контакті може постраждати навіть найякіснішу підлогу. Так що якщо Ви вирішили ламінат купити в ванну, то вибирайте особливі вологостійкі моделі.

Також ламінат трохи холодніше паркету і вінілу на дотик. Але у 2020 році багато часто відразу встановлюють теплу підлогу, а тому теж не проблема. Ще можна прибрати цей недолік спеціально корковою підкладкою.

Ну і ще один мінус - підвищені вимоги до чорнової основи. Його потрібно ретельно підготувати, щоб ламінат прослужив довго і, як то кажуть, щасливо. Так що краще просто звернутися до профі, які все грамотно зроблять.

Висновки про ламінат

Недорого, добре, функціонально - ось як можна схарактеризувати ламінат коротко. Крім того, вибір ще й універсальний, підійде під будь-який інтер'єр через свого величезного вибору. І навіть під офіс можна купити ламінат (Київ) - з таким навантаженням він теж нормально впорається.

В цілому, все. Якщо є ще питання чи хочеться консультації живої людини, а не букв внизу сторінки, то пишіть і дзвоніть нам, завжди допоможемо.